2011.gada 5.oktobrī Strenču vidusskolas telpās ar SIA „idejuTalku pakalpojumi” pārstāvju piedalīšanos un Biedrības Lauku partnerība Ziemeļgauja finansiālu atbalstu notika idejuTalka.
Galvenais uzdevums bija: ar “idejuTalkas” metodes palīdzību, noskaidrot Strenču novada dažādu vecumu un interešu iedzīvotāju līdzdalības iespējas izglītības un kultūras attīstības veicināšanā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā Strenču novadā.
Noskaidrojot dažādu sociālo grupu viedokli, tika iegūta informācija, kas dod priekšstatu par Strenču novada iedzīvotāju redzējumu, vajadzībām un interesēm kultūras un izglītības jomā.
Pasākuma vadītāji:
SIA „idejuTalku pakalpojumi” pārstāvji: Mārcis Rubenis un Austris Eglītis.
Pasākuma finansiālais atbalsts:
Biedrības Lauku partnerība Ziemeļgauja piešķirtais finansējums.
(tika atbalstīts Biedrības „Šūpolēs” iesniegtais projekts „Kā sekmēt Izglītības un Kultūras attīstību Strenču novadā” un iegūts finansējums 120,00 LVL apmērā, kas tālāk novirzīts SIA „idejuTalku pakalpojumi” apmaksai).
Pasākuma dalībnieki:
Kopumā 35 dalībnieki: Biedrība Šūpolēs u.c. sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Strenču novada pašvaldību pārstāvji, Strenču novada vietējie iedzīvotāji, t.sk, jauniešu grupa.
Dalībnieki: Antra Ziediņa, Sandra Āķere, Pēteris Āķeris, Vija Treimane, Inga Čukure, Ralda Ziemule, Alise Ziemule, Aigars Ziemulis, Anna Muižniece, Reinis Muižnieks, Ineta Lezdiņa, Ināra Riņķe, Ivita Dūdiņa, Tatjana Kauliņa, Ilvija Ķimse, Ginta Gailīte, Aivars Auniņš, Iveta Ence, Liene Krūmiņa, Jānis Ķirsis, Sarmīte Caune, Daiga Beitika, Daiga Kalniņa, Rita Treisnere, Solvita Tēberga, Marika Kalve, Matīss Ziemulis, Rūta Ribele, Ulla Grīnberga, Sandra Vorpe, Sandra Pakalne, Dace Gaigala, Dace Ozoliņa, Māra Čukste, Marina Vdovičenko, Sarmīte Krūze.
Pasākuma process:
Pasākuma laikā tika izdalītas 4 galvenās grupas, pie kurām dalībnieki strādāja un mēģināja izteikt savu redzējumu:
1.grupa: Kādas Sabiedrības vajadzības risināšana (kopumā tika izteikti 27 viedokļi);
2.grupa: Citu aktivizēšana un informēšana (kopumā tika izteikti 29 viedokļi);
3.grupa: Zināšanu, prasmju iegūšana (kopumā tika izteikti 33 viedokļi);
4.grupa: Aktīvā laika plānošana (kopumā tika izteikti 33 viedokļi).
Pēc viedokļu izteikšanas, katram dalībniekam individuāli tika dota iespēja norādīt, kurā no idejām ir gatavs iesaistīties personīgi, kā arī bija iespēja norādīt, kur, no kā un kādā veidā būtu iespējams iegūt palīdzību/informāciju idejas realizēšanai/ieviešanai dzīvē.
Tālāk tika strādāts individuāli vai darba grupās (2 – 3 dalībnieki katrā) pie viedokļu/ideju apkopojuma un mēģinājuma pierādīt, kas un kādā veidā nepieciešams, lai ideju realizētu. Kopumā tika apkopotas – prezentētas – 21 ideja.
Paldies pasākuma vadītājiem, atbalstītājam,
kā arī PALDIES viesiem pasākuma dalībniekiem,
kas aktīvi un mērķtiecīgi iesaistījās,
izsakot savu viedokli un uzklausot citus!
kā arī PALDIES viesiem pasākuma dalībniekiem,
kas aktīvi un mērķtiecīgi iesaistījās,
izsakot savu viedokli un uzklausot citus!
Mēs ieguvām informāciju, kas varētu būt par pamatu Biedrības „Šūpolēs” mērķtiecīgai tālākās darbības plānošanai.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru